39 nėštumo savaitė

Nėštumo savaitės:
5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40

Būsima mama

Nuo šios savaitės jūsų gimdos kaklelis gali pradėti minkštėti ir vertis, o šlapimo pūslė patiria patį stipriausią spaudimą viso nėštumo metu. Vis labiau artėjant gimdymui galite tapti kiek jautresnė ar nervingesnė. Mažylio galvytė, greičiausiai, jau įsistačiusi į dubenį, nusileidžia gimdos dugnas. Gydytojai paskutinėmis dienomis dažniausiai atlieka gimdos kaklelio patikrinimą ir jo prasivėrimą matuoja pirštais. Kita vertus, vien iš gimdos kaklelio „brandos“ dar nebūtinai galima spręsti apie gimdymo pradžią. Stebėkite savo organizmą ir stenkitės atpažinti prasidėjusio gimdymo pirmuosius požymius.

Mažylis

Beveik visi mažylio kūnelį dengę pūkeliai nunyko. Kartais pasitaiko, kad po gimimo jų būna likę tam tikrose vietose. Yra tikimybė, kad virkštelė (ji yra maždaug 1,3 cm pločio) šiuo metu gali susimegzti į mazgą ar apsisukti aplink mažylio kaklą. O juk būtent per ją patenka dauguma maistinių medžiagų, ir mažylis toliau priauginėja svorio. Tam tikras kiekis jūsų antikūnių gali patekti į mažylio kraują, suteikdami mažylio imuninei sistemai postūmio toliau vystytis. Mažylis tampa savarankišku žmogučiu, kuris pats atlieka gyvybiškai svarbiausias funkcijas. Tačiau maitinasi jis ir toliau per placentą. Jis jau turėtų sverti 3 kg ir perkopti per 50 cm.
Mažylio krūtinytė tampa labiau atsikišusi, taip nutinka dėl tam tikro hormono išsiskyrimo. Plaučiai padidina surfaktanto gamybą. Jo pilvukas didelis ir apvalus, labiau išsipūtęs kepenų srityje. Kepenys šiuo metu atlieka kraujo gamybos funkciją. Pati paskutinė vystosi kvėpavimo sistema. Tai paskutinė savaitė iki gimdymo, todėl mažylis ir toliau „storėja“. Mažylio judesiai ir toliau išlieka reti – juk vietos gimdoje visai nebelieka.

Jūs keičiatės

Šiuo metu jums nėra lengva: sunku vaikščioti, kvėpuoti, sėdėti. Dauguma moterų svajoja apie tai, kada pagaliau baigsis šis nelengvas periodas. Kitos gi yra visiškai pasiruošusios gimdymui: sužinojo viską apie konkrečius gimdymo namus, įkalbėjo vyrą dalyvauti gimdyme, susikrovė daiktus. Baimė, nerimas, jaudulys prieš gimdymą paskutinėmis savaitėmis gali sustiprėti. Pasistenkite būti kuo nors užsiėmusi, nekankinkite savęs retoriniais svarstymais apie tai, kas bus ir kaip bus. Atminkite – finalas jau čia pat. Jau greit greit įvyks svarbiausias jūsų gyvenimo susitikimas.

Darkart apie prasidedančio gimdymo požymius...

maudžiantis skausmas strėnose;
vandenų nutekėjimas;
kraujas iš lytinių organų;
veido ir rankų pabrinkimas;
skausmas, panašus į menstruacijų skausmus (plintantis iš nugaros į pilvą);
stiprus skausmas pilve;
vėmimas;
dažni gimdos susitraukimai – 5 ir daugiau kartų per valandą;
stiprus spaudimas į apatinę pilvo dalį.