32 nėštumo savaitė

Nėštumo savaitės:
5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40

Būsima mama

Brekstono-Hikso sąrėmiai gali tapti kiek dažnesni, gali kietėti gimda. Kadangi paskutinėmis savaitėmis tai nutinka dažniau, mokykitės teisingai kvėpuoti ir atsipalaiduoti. Labai naudingi gilūs įkvėpimai.
Būtent šiuo metu nėščiosios pirmąkart rimčiau susimąsto apie gimdymą ir jo keliamus rūpesčius. Jūs ne viena tokia. Dažniausiai kylantys klausimai: kada ir kaip vykti į gimdymo namus? Ką pasiimti su savimi? Kas jus turėtų palydėti? Ar gimdyti skausminga? Jei kalbėtume apie pastarąjį klausimą, tai vieno atsakymo nėra. Maždaug 10 % moterų jums sakys, kad gimdymas yra itin skausmingas, tuo tarpu kitos 10 % – kad visiškai neskausmintas. Likusios 80 % moterų turės nuomonę, kuri svyruos tarp šių kraštutinumų.
Jūsų miegas tampa vis neramesnis. Pakentėkite. Už 8 savaičių naktį atsibudinėsite tam, kad pamaitintumėte mažylį.

Mažylis

Nuo 32-os savaitės mažylis yra neblogai pasiruošęs išgyventi savarankiškai. Jis yra bene 40 cm ilgio ir 1,7-1,9 kg svorio. Tiesa, šie skaičiai vis dėlto labai apytikriai – kai kurie tokio amžiaus mažyliai sveria tik 1 kg, o kiti – net 2,7 kg. Mažylio dydis priklauso nuo mamos organizmo, amžiaus, gimdymų skaičiaus, mitybos, sveikatos, net nuo mažylio lyties! Nuo veiduko pranyko didžioji dalis raukšlių. Ant galvytės – reikiamas kiekis plaukučių. Svorį mažylis priauga itin greitai – per pastarąjį mėnesį net 900 gr.! Mažyliui liko visai nedaug priaugti svorio ir šiek tiek pasitempti į ilgį. Todėl jo kaulai ir toliau tvirtės bei ilgės. Jis jau labai daug ką sugeba: skiria vaisiaus vandenų skonio niuansus, gerai girdi, jaučia skausmą, moka žagsėti, kosėti ir net čiaudėti.
Vyksta imuninės sistemos kūrimasis. Mažylis pradeda iš mamos gauti imunoglobiną ir intensyviai gaminti antikūnius, kurie saugos jį pirmaisiais mėnesiais po gimimo.
Mažylis vis dar jautriai reaguoja į mamos širdies plakimą. Kol jis lygus ir ritmiškas, mažylis jaučiasi saugus.
Dabar mažylis jau nebėra absoliučiai priklausomas nuo mamos – daugumą cheminių medžiagų ir hormonų jo organizmas išskiria pats.
Atsiranda gebėjimas fokusuoti akytes visomis kryptimis ir vizualinis dėmesys.

Kartu

Neretai moterys skundžiasi, kad reguliarūs vizitai pas gydytoją tik atima laiko ir nieko naudinga neduoda. Žinoma, tokie vizitai gali būti gana nuobodūs, ypač jei jaučiatės gerai. Bet atsisakyti jų tikrai nereikia, nes tik specialistas geriausiai gali nustatyti, ar viskas tvarkoje.
Jeigu jūsų mažylis jau apsivertęs galvyte žemyn, jo kojytės dabar įsitaisiusios po mamos šonkauliais ir su kiekvienu spyriu sukelia skausmus mamos krūtinės ląstos srityje. Kad smūgiai būtų ne tokie skausmingi, stenkitės sėdėti kaip įmanoma tiesesne nugara. Jei mažylis dar neapsivertęs žemyn galva, greičiausiai jis dabar yra itin aktyvus ir energingas ir greit apsivers taip, kaip reikia.

Tai įdomu

Beveik 90 % savo mažylius išnešioja iki 40-os nėštumo savaitės ir ilgiau. Tačiau vis dėlto dauguma nėščiųjų jaudinasi dėl to, kad nesugebės „išvaikščioti“ iki termino. Jeigu laikėtės tam tikro režimo ir gydytojo nurodymų, tokia rizika gerokai sumažėja. Venkite stresų, sveikai maitinkitės, daugiau šypsokitės ir į ateitį žvelkite optimistiškai – ir priešlaikinio gimdymo rizika jus aplenks.