33 nėštumo savaitė

Nėštumo savaitės:
5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40

Būsima mama

Nuo nėštumo pradžios jūsų gimda gerokai padidėjo. Deguonies poreikis yra išaugęs 27 %, o kraujo masė padidėjusi 34 %. Naktimis galite sapnuoti itin ryškius sapnus, bet deja – vis dažniau imate keltis naktimis nusišlapinti, o ir miegoti tampa vis sunkiau, nes neatrandate patogios padėties, kankina skausmai, nepatogumai ir pan.
Greičiausiai, dabar jau sugebate atskirti mažylio keliukus nuo alkūnių, nors jo judesiai tapo silpnesni ir retesni. Taip pat galite jausti lengvus ritmiškus smūgius tarsi iš pačios gimdos vidaus. Tai greičiausiai jūsų mažylis žagsi, kai įtraukia pernelyg daug amniotinio skysčio. Tačiau jam tai nėra pavojinga, todėl ir jūs neturėtumėte dėl to jaudintis.

Mažylis

Jis jau turėtų būti įsitaisęs galvyte žemyn – taip žengtas dar vienas žingsnis gimimo link.
Mažylis šiuo metu daug miega ir, greičiausiai, netgi sapnuoja nemažiau ryškius sapnus nei jo mama. Atsibudęs mažylis visų pirma ima klausytis aplinkinių garsų ir savo jutimų. Galbūt, jis mato šešėlius, bet svarbiausia tai, kad taip jis kažko mokosi: milijardai jo smegenų neuronų šiuo metu gamina trilijonus naujų ryšių.
Jeigu gimtų dabar, mažylis jau galėtų kvėpuoti savarankiškai, bet jam vis tiek dar reikėtų būti inkubatoriuje, mat jo kūnelis dar gerai nesugeba reguliuoti ir palaikyti kūno temperatūros. Kūnelis vis dar padengtas plaukeliais ir varškiniu sluoksniu, ausies kaušeliai vis dar labai maži. Nors nagučiai jau visiškai susiformavę, ant kojyčių jų dar nematyti, nes yra visiškai mažučiai. Mažylis dabar yra maždaug 42 cm ir sveria 1,8-2 kg. Mažylio augimo tempai pamažu lėtėja. Ir toliau aktyviai vystosi poodinis riebalinis sluoksnis. Mažylio žvilgsnis ir toliau aktyviai fokusuojamas visomis kryptimis. Toliau vystosi imuninė sistema. Nors gimdoje vietos visai nedaug, mažylis vis dar sugeba judintis ir baladotis iš visų jėgų. Tačiau iki šios savaitės pabaigos judesiai turėtų aprimti.

Naudingi patarimai

Šiuo metu naudingiausia būtų detaliai pasidomėti pačiu gimdymo procesu. Nuostabu, jei galite lankyti gimdymo kursus, kuriuose ne tik viskas išsamiai paaiškinamam, bet ir atsakoma į jums rūpimus klausimus. Tačiau jei tokių galimybių neturite, tiesiog studijuokite visą įmanomą literatūrą, videoįrašų galima rasti ir internete. Gimdymo procesas praeis tikrai gerokai lengviau, jei žinosite, kas po ko vyksta, kokios komplikacijos įmanomos ir kaip jos sprendžiamos. Kuo daugiau sužinosite dabar, tuo lengviau bus paskui.
Jau esate dekretinėse atostogose. Turite daug laisvo laiko kažką nuveikti arba tiesiog apmąstyti. Stebėkite, kad šis laisvas laikas nesužaistų su jumis pikto žaidimo – pamažu gali prasidėti depresija, kuriai nėščios moterys yra gerokai jautresnės. Raskite užsiėmimų namuose, skaitykite, bendraukite su draugėmis, lankykitės moterų konsultacijoje, eikite į gimdymo kursus, pažiūrėkite filmą ar nueikite į klasikinės muzikos koncertą. Ramioms mieloms pramogoms ir atsipalaidavimui dabar turite aibes laiko.

Jūs keičiatės

Vis labiau pilnėjate. Svorio priaugate žymiai greičiau nei ankstyvuoju nėštumo periodu. Netgi pradedate manyti, kad daugiau jau nėra kur tam svoriui augti. Bet yra visai ne taip... Gimda ir toliau auga, jos viršutinis taškas yra maždaug 14 cm virš bambos. Tampate nerangi, vis sunkiau tampa užsimauti pėdkelnes ar apsiauti batus. Viskas nepatogu – ir miegoti, ir kvėpuoti. Kadangi vis sunkiau rasti patogią padėtį miegui, jūs svajojate apie tai, kad pagimdžiusi miegosite tik ant pilvo. O kol kas jums lieka miegoti tik ant šono, jokiu būdu negulėkite ant nugaros. Tiesiog kai pasidaro labai sunku, atminkite, kad visa tai darote ne dėl savęs, o dėl naujos, mažos, stebuklingos gyvybės – jums turėtų palengvėti.