19 nėštumo savaitė

Nėštumo savaitės:
5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40

Mama

Artėja nėštumo vidurys. Ir toliau auga svoris: platėja jūsų klubai, didėja pilvukas, kuris pamažu pradeda veikti jūsų miegojimo pozą. Kaip ir minėjome anksčiau – nėščiajai geriausia miegoti ant šono. Beje, ar žinote, kaip pasiskirsto jūsų priaugtas svoris? Mažylis šiuo metu sveria apie 300 gr., placenta – apie 200 gr., o vaisiaus vandenys kartu su gimda – maždaug apie 200 gr. Visa kita priklauso jums.
Ant veido gali išryškėti kraujagyslių. Tai susiję su kraujo cirkuliacijos pasikeitimais. Po nėštumo turėtų išnykti.

Mažylis

Ir toliau aktyviai vystosi galvos smegenys, formuojasi milijonai nervų ląstelių, vystosi kiti vidaus organai, auga kūnelis. Visą kūnelį jau padengę švelnūs kaip pūkelis plaukučiai. Gimus jie išnyksta, tačiau kartais pasitaiko, kad ir po gimimo kurį laiką dar išlieka tų plaukelių ant veiduko ar ausyčių. Galūnės proporcingos kūneliui. Nors mažylio pėdos dabar tik 2,5 cm, tačiau jos jau proporcingos blauzdoms ir klubams. Mažylio „ūgis“ – 20-24 cm., svoris – apie 230-270 gr. Iki gimimo, mažylio svoris padidės dar 12 kartų! Ir toliau vystosi plaučiai, kraujas pradeda tekėti intensyviau. Akys vis dar užmerktos, bet mažylis skiria šviesą nuo tamsos. Jau aiškiai matyti nagučiai. Žarnyne pradeda kauptis mekonijus – pirmosios mažylio išmatos.

Kas gali kelti nerimą?

Hipotonija – tai per žemas kraujas spaudimas. Antrajame nėštumo trimestre tai gana dažnas reiškinys. Auganti gimda daro didesnį spaudimą aortai ir venoms. Kraujo spaudimas dar labiau krenta, kai gulite ant nugaros.
Anemija, arba, kitaip tariant, mažakraujystė yra toks reiškinys kai kraujyje žymiai krenta hemoglobino kiekis. Kadangi kraujo tyrimai turi būti atliekami kiekvieno vizito pas gydytoją metu, diagnozuoti anemiją nėra sudėtinga. Paprastai skiriama geležies preparatų.
Padidėjęs cukraus kiekis kraujyje. Turėtumėte žinoti, kad nėštumo metu cukraus kiekio svyravimas kraujyje yra įprastas reiškinys. Netgi egzistuoja toks reiškinys kaip nėščiųjų diabetas, kuris po nėštumo išnyksta. Tačiau bet kuriuo atveju, jei norite išvengti nemalonios būsenos, susijusios su cukraus kiekio svyravimu, visados turėkite su savimo ko užkąsti – obuolį, sausainių, riešutų ar bananą.

Jūs keičiatės

Mažylio judesiai pamažu tampa vis stipresni. Kadangi mažylis sparčiai auga ir jam reikia daugiau medžiagų iš jūsų organzimo, galite jausti stipriai padidėjusį apetitą. Agant pilvukui, gali pradėti kamuoti nugaros skausmai, atsirasti širdies permušimų, pasikeisti odos pigmentacija. Tačiau galite džiaugtis tuo, kad nuotaikų svyravimai beveik nebekamuoja, su savo nėštumu jau esate visiškai apsipratusi.
Kiti nemalonūs pojūčiai: vidurių užkietėjimas, galvos skausmai ir/ar galvos svaigimas, išsiplėtusios venos, tinstančios rankos ir kojos, užmaršumas ir išsiblaškymas. Visada prisiminkite, kad sulaukus mažylio bene visi nemalonūs pojūčiai ir pasikeitimai išnyksta. Tad dabar, kad geriau jaustumėtės, stenkitės daugiau ilsėtis.