18 nėštumo savaitė

Nėštumo savaitės:
5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40

Mama

Galbūt jau šią savaitę sulauksite pirmųjų judesių, jei dar jų nepajutote. Paprastai mažylis juda nuo 4 iki 8 kartų per valandą. Ir daugiau judėti pradeda, kai mamos kraujyje sumažėja maistinių medžiagų.
Jūsų nosis gali būti užgulusi, kartais pasirodyti kraujo. Tačiau nepulkite dėl to vartoti vaistų. Geriau stenkitės drėkinti orą namuose. Kai kurioms moterims nosis atsikemša vartojant daugiau skysčių. Tiesiog pakentėkite, gimus mažyliui visa tai liausis.
Gimda dabar įsitaisiusi maždaug 2 cm žemiau bambos ir yra vidutinio meliono dydžio. Placenta sveria daugiau kaip 500 gr. Esate priaugusi nuo 4,5 iki 6 kg. Jei priaugote daugiau, pasitarkite su gydytoju. Kai kam gali atrodyti keista nėštumo metu laikytis dietos, tačiau privalote kontroliuoti kalorijų kiekį. Yra nustatyta, kad jei moteris nėštumo metu priauga daug svorio, jos nėštumas būna komplikuotesnis, sunkiau sekasi gimdyti.

Mažylis

Jis sveria apie 200-230 gr, ūgis – 20-22 cm. Pamažu tampa jautri ir akies tinklainė. Mažylis jau ir šiek tiek mato – tiksliau gal būtų sakyti, kad jautriai reaguoja į šviesą, jis taip pat girdi išorės garsus. Mažylio negąsdina nei kraujo tekėjimo per virkštelę garsas, nei jūsų širdies plakimas, tačiau stiprūs išoriniai garsai jį gąsdina. Mažylis kol kas dar turi daug vietos ir dažnai keičia savo padėtį, netgi vartosi, jis vis dar mažai miega ir yra aktyvus didžiąją paros dalį. Ir toliau tvirtėja kaulai. Pradeda formuotis riebaliniai audiniai, riebalinis sluoksnis jau greit padengs ir visą kūnelį. Veidinė kaukolės dalis labiau išsikiša į priekį nei į šonus. Pradeda aktyviai vystytis klausos organai. Kita vertus, nors mažylis ir toliau auga bei keičiasi, augimo tempai pamažu lėtėja.
Jis ir toliau po truputį nuryja skysčio, kuriame plaukioja – tai padeda vystytis jo virškinimo sistemai.

Tai įdomu

Šią savaitę atliktas echoskopinis tyrimas gali padėti nustayti mažylio širdies-kraujagyslių sistemos sutrikimus ar širdies ydą.
Mažylio akytės itin jautrios šviesai nepaisant to, kad jos dar stipriai užmerktos. Taip pat šią savaitę atsiranda mirksėjimo refleksas.
Pradeda atsirasti miego fazės.
Mažylio aktyvumas skatina jo smegenų ir raumenų vystymasi.

Kartu

Gimdymas – gana sudėtingas ir sunkus procesas. Todėl jau dabar turite pradėti jam ruoštis – ir morališkai, ir fiziškai. Dabar yra daug įvairiausių „mokyklų“, mokančių teisingo kvėpavimo, fizinių pratimų ir psicholignio nusiteikimo. Pasirinkite jums labiausiai patinkančius kursus ir pradėkite juos lankyti.
Taip pat galite pradėti galvoti, kokį vardą duosite mažyliui.

Jūs keičiatės

Kadangi svorio priaugate vis daugiau, gali tapti sunku giliai kvėpuoti. Tiesiog stenkitės laikytis gydytojo nurodymų, nepriaukite per daug svorio.
Gali pradėti kankinti nugaros skausmai. Taip nutinka dėl to, kad augant pilvukui, pasikeičia svorio centras ir visas svoris dabar tenka kryžkaulio raumenims. Kai suskausta nugarą, stenkitės prigulti arba bent jau prisėsti ir surasti tokią padėtį, kurioje skausmas aprimtų.
Nepervarkite, planuokite savo dienotvarkę taip, kad liktų daugiau laiko pailsėti. Mėgaukitės tuo, kad dabar yra gana ramus nėštumo laikotarpis.