34 nėštumo savaitė

Nėštumo savaitės:
5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40

Būsima mama

Jūsų kūnas ir toliau ruošiasi gimdymui. Gimda nuo nėštumo pradžios apimtimi padidėjo 500 kartų ir sveria 10 kartų daugiau negu iki nėštumo. Jei antrą nėštumo mėnesį amniotinio skysčio kiekis buvo apie 20 ml, tai dabar jo yra apie 1 l. Dar keliais centimetrais paplatėja klubai. Tai teigiamas hormono, kuris minkština raiščius, dengiančius dubens kaulus, poveikis. Dubens kaulai tampa elastingi, taip sudaroma galimybė mažyliui lengviau praslįsti dubens koridoriumi.
Nesijaudinkite, jei vis dažniau jaučiate gimdos susitraukinėjimus ar kažką panašaus į sąrėmius. Gimda aktyviai ruošiasi gimdymui, tačiau jei prasidėtų tikrieji sąrėmiai, jie nepraetų: jie intensyvėja, skausmas didėja ir periodai tarp sąrėmių tampa trumpesni. Kol tai nevyksta, vadinasi sąrėmiai netikri. Tačiau jeigu jums nubėgtų vandenys, net nesant sąrėmiams, būtinai iškart vykite į ligoninę.
Susipažinkite su pagrindinėmis gimdymo stadijomis, kurių yra 3:
Gimdos kaklelio atsivėrimas. Jis prasideda atsiradus reguliariems gimdos susitraukimams, kurie pamažu stiprėja ir tampa dažnesni. Gimdos kaklelis suminkštėja. Tarp sąrėmių ilsėkitės, nes tai pats sunkiausias gimdymo etapas, dažnai užsitęsiantis nuo kelių iki keliolikos valandų.
Mažylio stumimas iš gimdymo kanalo. Gimdos kaklelis visiškai atsivėręs ir suminkštėjęs. Gimdos dugno raumenys stumia mažylį žemyn, jums prasideda stangos. Šios stadijos metu mažylis pagimdomas.
Placentos užgimimas. Mažyliui gimus, turi pasišalinti ir placenta. Ją gydytojai įdėmiai apžiūri.

Mažylis

Jo skonio receptoriai gerai išsivystę, jis yra pripratęs prie to skonio, kurį jam perduoda mama, maitindamasi tam tikrais produktais. Plaukų ant mažylio galvytės tapo gerokai daugiau, tačiau jų spalva toli gražu dar ne ta, kuri bus iš tikrųjų. Nuo šios savaitės mažyliui pradės nykti jo kūnelį padengę pūkeliai, o štai varškinis sluoksnis neišnyksta, tampa dar storesnis. Kadangi mažylio kaulų audiniai ir toliau auga, jis aktyviai pasisavina kalcį iš jūsų organizmo. Mažylis yra maždaug 43 cm ir peržengia 2 kg svorio ribą.
Dar apie mažylio sapnavimą. Mažylis nesapnuoja taip, kaip kad sapnuojame mes. Kad mažylis iš tikrųjų sapnuotų, jo atmintyje turėtų būti atsiminimų apie praėjusius įvykius. Jis tokių „įvykių“, kurie būtų išlikę atmintyje, tiesiog neturi. Galima manyti, kad greitojo miego fazėje mažylis iš naujo išgyvena malonius pojučius: švelnų prisilietimą prie gimdos sienelės ir prie odos, naujų kvapų ar naujo skonio pajutimą. Tačiau lygiai taip pat gali išgyventi ir nemalonius pojučius – išorinį garsų triukšmą, kuris su bangų pagalba pasiekia jo odą, ar ryškią šviesą. Tačiau bet kuriuo atveju, kaip ir eiliniam miegančiam žmogui, mažyliui miegas tarnauja atminties tobulinimui. Kaip kitaip paaiškinsime, jog gimęs mažylis sugeba atpažinti ir pajusti mamos pieną, pažinti mamos kvapą ir balsą?

Jei mažylis gimtų dabar...

... jis greičiausiai būtų laikomas gimęs anksčiau laiko negu neišnešiotas.
... jo riebalinis sluoksnis būtų dar silpnai išsivystęs, mažylis sunkiai reguliuotų savo kūno temperatūrą.

Tai svarbu

Šiuo nėštumo metu turėtumėte būti visiškai pasirūpinusi daiktų susiruošimu į ligoninę, nusipirkusi sauskelnių naujagimiui, pasiruošusi daiktus grįžimui namo, parodžiusi vyrui, kur sudėti kiti mažylio daiktai, jei kažko staiga prireiktų ligoninėje.
Ir toliau daug ilsėkitės, nesiimkite jokių sunkių darbų. Nesugalvokite, turėdamos begalę laisvo laiko, darytis namie remonto, keisti užuolaidas ar šveisti visus kampus. Kam beprasmiškai rizikuoti. Tiesiog džiaukitės galimybe pailsėti, nebūti nuolatiniuosde automobilių ar viešojo transporto kamščiuose, ir į valias išsimiegokite.
Šiuo metu gali būti kiek pakilęs kraujo spaudimas, pastebėsite rankų ir kojų patinimus. Taip pat padidėja toksikozės tikimybė – ypač toms moterims, kurios patyrė tam tikrų patologijų arba jei joms daugiau kaip 35 metai. Sveikoms moterims vėlyvosios toksikozės paprastai nebūna. Tačiau vis dėlto paskutiniosios nėštumo savaitės yra gana įtemptos ir nepaprastos. Padidėja nervingumas, atsiranda nemiga, nėštumas pradeda rodytis kaip trunkantis amžinybę... Laikykitės, tik tiek šiuo metu galime jums patarti.